Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy i refleksji nad przemijaniem, odwiedziny grobów na cmentarzach w Radomiu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii Wydarzenia Informacje Media • 2012-11-01 12:46:34
1 listopada, dzień zadumy, czas odwiedzin na cmentarzach zmarłych, wspomnień o tych którzy odeszli od nas. To czas refleksji, rozmyślań o śmierci i przemijaniu.

Uroczystość Wszystkich Świętych wywodzi się z czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa, nie upamiętnionych nigdzie. Pierwotnie święto to obchodzono 13 maja, przeniesione w 731 przez Papieża Grzegorz III na dzień 1 listopada. Powodem były prawdopodobnie trudności z wyżywieniem rzesz pielgrzymów przybywających do Rzymu na wiosnę. W 837 Grzegorz IV rozporządził, aby odtąd 1 listopada był dniem poświęconym pamięci nie tylko męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła katolickiego. Jednocześnie na prośbę cesarza Ludwika Pobożnego rozszerzono to święto na cały Kościół.

W Radomiu na cmentarzu rzymskokatolickim, przy ul.Limanowskiego, gdzie pochowanych jest wielu znanych radomian, gdzie znajduje się mnóstwo zabytkowych grobów, uruchomiono w tym roku multimedialny kosk i galerię fotografii pokazujących historię cmentarza, traktowanego trochę jak wielkie muzeum. Twórcy spisali się znakomicie, warto odwiedzić to miejsce, nawet jeśli nie ma się tu pochowanych bliskich. Miejsca pamięci prezentują się bardzo ładnie, pomimo ataku zimy sprzed kilku dni, który zachwiał tempem prac porządkowych mających zazwyczaj apogeum tuż przed świętem.Sprzątanie grobów przez zwykłych radomian jak i firmy sprzątające groby, udało się zrealizować w pełni w ostatniej chwili.

Poniżej seria zdjęć z radomskiego cmentarza przy ul. Limanowskiego, zrobiona późnym popołudniem, w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych.

http://reklamyinternetowe.radom.pl