Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
XIV Święto Chleba 2012 w Radomiu, impreza festyn w Muzeum Wsi Radomskiej, ciekawe wystawy, regionalny jarmark
Opublikowany przez Andrzej w kategorii Wydarzenia Informacje Media • 2012-09-04 08:42:42
W niedzielę 3 września 2012, jak co roku w Muzeum Wsi Radomskiej, miała miejsca impreza, podobna do tradycyjnych dożynek, pod nazwą Święto Chleba. To już 14 edycja imprezy, będącej połączeniem festynu, z prezentacją regionalnych wyrobów, z jarmarkiem tradycyjnym. Zwiedzający jak co roku przybyli bardzo tłumnie, i choć pogoda nie była tak idealna jak w zeszłym roku, to jednak dopisała. Przez większą część dnia było słonecznie, ale nie nazbyt gorąco, po południu nieco się zachmurzyło. Zdarza mi się odwiedzać różne jarmarki w całym kraju, i radomskie Święto Chleba na tym tle wypada bardzo bogato, takich tłumów próżno szukać w innych regionach kraju, a w takiej Wiśle jakbym powiedział, że za wstęp na teren festynu trzeba zapłacić 8zł, to chyba by się popukali w czoło. To chyba domena województwa mazowieckiego, terenu mazowsza, że na każdą imprezę walą tłumy.

Trzeba jednak przyznać że program tegorocznego Święta Chleba był bogaty, ciekawie wyglądał korowód wieńców dożynkowych, wystawy maszyn rolniczych, ustawione w tak interesujący sposób, że obok historycznych maszyn używanych w rolnictwie, stały maszyny (ciągniki, kombajny, żniwiarki) nowoczesne, przy każdym znajdowała się tablica informacyjna, przekazująca, do czego to "coś" służyło. To co jednak odróżnaia ten festyn od innych podobnych (dożynkowych), to wielka ilość stoisk, z chlepem, pieczywem w najróżniejszej postaci. Można było spróbować i kupić najróżniejsze rodzaje pieczywa. Wszędzie można było spotkać siedzących, stojących, czy maszerujących ludzi, z ogromnymi pajdami cjhleba ze smalce, a czasem i innymi dodatkami, pałaszującymi je z apetytem.

Obok stoisk z pieczywem w dużej liczbie, znalazły się stoiska z twórczością ludową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się regionalne trunki góralskie, wódka dla prawdziwych koneserów, podawana w charakterystycznym czarnym namiocie - stoisku. Były też tańce, śpiewy i zabawa, koncerty zespołów muzycznych z Radomia i nie tylko. Niepowtarzalna atmosfera, ciekawy program, sprawiło że Radom odwiedziło wielu gości z całego kraju. Jak to wyglądało, zobaczcie sami na serii zdjęć poniżej.
Zapraszam do oglądania!http://reklamyinternetowe.radom.pl