Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Dożynki Gminne Jastrzębia 2012, uroczystości dożynkowe w Jastrzębi, występy, gra zespół Katrina
Opublikowany przez Andrzej w kategorii Wydarzenia Informacje Media • 2012-09-17 12:53:57
Wrzesień jest miesiącem, w którym co i rusz organizuje się plenerowe imprezy dożynkowe. Po prostu właśnie w tym czasie jest już po zbiorze plonów, i to najlepszy czas, by w duchu tradycji, podziękować za plony.
O ile w dużych mediach słyszymy tylko o dużych tego typu uroczystościach, takich jak Dożynki Prezydenckie, które miały miejsce 16 września, to jednak niepowtarzalny urok mają lokalne, małe, regionalne imprezy dożynkowe, odbywające się w mniejszych miejscowościach, jak choćby w gminie Jastrzębia koło Radomia. Mieszkający tu ludzie, zostali w zeszłym roku doświadczeni przez niszczycielską naturę, to tutaj przeszła część zeszłorocznych huraganów i innych anomalii pogodowych. Z tego powodu wtedy nie odbyły się dożynki 2011, i tym bardziej wyczekane były uroczystości w roku 2012, które miały miejsce wczoraj 16 września. Jastrzębia liczy według Wiki ledwie tysiąc mieszkańców, za to jak widać silnych duchem, i nie poddających się.

Dożynki rozpoczęły się Mszą Święta w kościele parafialnym w Jastrzębi, następnie był przemarsz korowodów dożynkowych na plac przy szkole podstawowej w Jastrzębi, przemówienia, konkurs wieńców wieńców, i część kulturalna, zabawa, aż do późnych godzin nocnych, wraz z pokazem sztucznych ogni. Były ciekawe występy, grały różne zespoły muzyczne, z repertuarem trafiającym w gusta publiczności, zaś Gwiazdą wieczoru, był zespół Katrina. Nie zabrakło starganów, serwujących różne regionalne przysmaki.
Poniżej kilka zdjęć właśnie z tej zabawowej części.

Uliczka Tradycji 2012 - festyn historyczny, impreza promująca Radom jako miejsce kulturalne, stolicę regionu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii Wydarzenia Informacje Media • 2012-09-08 15:15:05
XIV Święto Chleba 2012 w Radomiu, impreza festyn w Muzeum Wsi Radomskiej, ciekawe wystawy, regionalny jarmark
Opublikowany przez Andrzej w kategorii Wydarzenia Informacje Media • 2012-09-04 08:42:42
http://reklamyinternetowe.radom.pl