Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Wybory 2011 Radom obok lokalu wyborczego foto zdjęcia filmy z wyborów w Radomiu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O wszystkim • 2011-10-09 08:48:02
Dziś dzień wyborów parlamentarnych! Od samego rana mamy w Radomiu piękną pogodę, czyste bezchmurne niebo choć dosyć zimno, mój (bardzo dokładny) termometr, pokazuje temperaturę (od północy) 5,1 stopnia o godz. 8.00. Na pewno troszkę później ociepli się słońce nagrzeje trochę powietrze, i na pewno będzie to wspaniała okazja do spaceru na świeżym powietrzu, najlepiej w kierunku lokalu wyborczego, aby spełnić swój obywatelski obowiązek. Kto nie głosuje nie powinien w przyszłości narzekać na naszych reprezentantów w sejmie rządzie i innych organach państwowych. Ja w każdym razie Ja w każdym razie całą rodziną, z pieskiem i żoną się wybieram...

Tymaczasem chciałem zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię! Zauważyłem to czytając poranne wiadomości. Brakuje informacji jak prawidłowo oddać głos! W dzisiejszych czasach ludziom trzeba to przekazywać łopatologicznie! Informacja że trzeba postawić znak X obok swojego kandydata jest nieprecyzyjna! Bo powinno to brzmieć Dostajemy dwie listy wyborów, jedna to broszurka, i w całej tej broszurce wolno nam postawić tylko JEDEN znak X obok nazwiska swojego kandydata, i nie może to być żaden inny kształt tylko ładny X czyli przekreślenie kratki iksem, zaś na drugiej liście, która jest pojedynczą karteczką też stawiamy tylko JEDEN znak X czyli przekreślenie kratki iksem obok nazwiska swojego kandydata, i nie może być to żaden inny kształt, tylko "iks" czyli dwie przecinające się linie pod kątem około 45 stopni w kratce (wewnątrz kratki) do tego przeznaczonej.
Piszę to bo brakuje przede wszystkim informacji, że ma to być tylko jeden iks w całej broszurce. Np. cytuję za WP: "Każdy wyborca otrzyma dwie karty do głosowania formatu A4: białą w wyborach do sejmu oraz żółtą w wyborach do senatu. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku "iks" przy nazwisku kandydata, na którego chcemy głosować." No to ja gdybym to przeczytał, to bym pozakreślał sobie wszystkich kandydatów których lubię, np. pięciu, i głos byłby nieważny - brakuje że TYLKO jeden X na całej liście, która jest broszurką - że w całej broszurce która ma kilka kartek tylko JEDEN iks. Właśnie tak łopatologicznie trzeba. To co urzędnikom wydaje się oczywiste, normalny człowiek (nie urzędnik) może rozumieć zupełnie inaczej.

A teraz kilka słów o innych zasadach.

W niedzielę 9 października 2011 wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów, którzy przez następne cztery lata reprezentować będą nas-wyborców w parlamencie. By nasz głos był ważny musimy pamiętać o kilku, podstawowych zasadach.

Gdy już dotrzemy do naszego lokalu wyborczego, musimy mieć przy sobie dowód osobisty. Na jego podstawie członkowie komisji sprawdzą, czy znajdujemy się w spisie wyborców danej komisji.

Jeśli jesteśmy na liście, dostaniemy dwie karty do głosowania. Jedną w wyborach do Sejmu, drugą do Senatu. Potem zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wydania kart podpisem w spisie wyborców.

By głos oddany przez nas był ważny, musimy postawić znak X (dwie przecinają się linie) w kratce z lewej strony obok nazwiska tylko jednego kandydata na posła. W ten sposób wskazujemy na jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu. Jeżeli na karcie postawimy więcej znaków X lub nie postawimy ani jednego, nasz głos będzie NIEWAŻNY.

Tak samo postępujemy w przypadku wyborów do Senatu. Tu też jeżeli postawimy więcej znaków X lub żadnego, nasz głos będzie liczył się jako nieważny.

Jeżeli w jakimś okręgu jest zarejestrowany tylko jeden kandydat, wyborca głosuje na tego jednego kandydata, stawiając znak X w kratce oznaczonej słowem TAK z lewej strony obok nazwiska kandydata. Jeśli postawi znak X w kratce oznaczonej słowem NIE z lewej strony obok nazwiska tego kandydata oznacza, że jest to głos ważny, ale oddany przeciwko wyborowi kandydata.

Na samym końcu trzeba wrzucić karty do urny i powinniśmy zrobić to tak, by nie było widać zadrukowanej strony (by nikt nie widział i nie sugerował się, co skreśliliśmy).

Poniżej znajdzie się seria zdjęć dokumentujących czas wyborów obok jednego z radomskich lokalów wyborczych, ale to niebawem, bo jeszcze nie zdążyłem ich zrobić....
Zapraszam do oglądania wkrótce!

.
.
.
godz. 17.00
Zdjęcia zamieszczone, filmik do Jutuba wrzucony (tytuł filmiku to Wybory 2011 Radom pod lokalem wyborczym www.reklamyinternetowe.radom.pl więcej zdjęć foto na blogu ...
Na wyborach już byłem, głosowałem, trochę pospacerowałem, zrobiłem kilka zdjęć, zahaczyłem o market, gdzie stwierdziłem, że baardzo wielu radomian uczciło wybory zakupami, parking może nie pękał w szwach, ale był mocno obstawiony. Pod samymi lokalami wyborczymi, wydaje mi się, że ruch był zdecydowanie większy niż 4 lata temu. Czyżby to oznbaczało wyższą frekwencję w Radomiu niż poprzednio? Ja strzelam że tak, że to może nas miło zaskoczyć.

Pogoda sprawiła mi trochę psikusa, bo rano pisałem że jest świetna, a ona taka była.... ledwie pół godziny, bo już o 9-tej jakoś tak zachmurzyło się. Jednak w ciągu dnia stopniowo wypogadzało się i ogólnie nie było tak źle, w tej chwili zachmurzenie umiarkowane i temperatura 10,7 stopnia. Teraz z niecierpliwością czekam na ogłoszenie wyników wyborów, czy miałem rację z tą niespodzianką w postaci frekwencji, czy też będzie wręcz przeciwnie.

Jeszcze nieciepliwiej czekam na jutrzejszy ranek, gdy przy porannej kawie będę przeglądać w necie wiadomości, kiedy prawie wszystko będzie już jasne...

Tymczasem zachęcam do głosowanie tych, którzy jeszcze tego nie zrobili!Szczyrk Pensjonat Gościniec Salmopolski i jego obrazki zdjęcia fotografie reklamowe w wynikach grafika google
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O promowanych stronach • 2011-10-06 13:24:10
http://reklamyinternetowe.radom.pl