Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Mobilny internet i dlaczego tak trudno sprawdzić pozostały limit - licznik transferu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O mobilnym internecie • 2011-08-14 17:18:11
Poniżej parę przemyśleń, na temat możliwości sprawdzania limitu ilości danych do wykorzystania w jakiejś ofercie mobilnego internetu u popularnych operatorów, bo mam w tym już pewne doświadczenie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Do napisania zainspirował mnie temat na forum Edimaxa - producenta m.in. niezłego routera 3G, 3G-6200N, który może służyć do udostępniania połączenia internetowego z modemu 3G.
Swego czasu drążyłem temat, niestety nic mi się w tym względzie nie udało zadowalającego osiągnąć. Z Edimaxa dostałem odpowiedź, że router nie ma i raczej nie będzie mieć takiej funkcjonalności, na forach znalazłem podpowiedź, o alternatywnym sofcie obsługującym to ale skomplikowane bardzo i na inny typ routera, sam stosowałem zainstalowanie pomiaru na każdym kompie instalując programik Netmeter, ma on licznik z możliwością podglądu wstecz z dokładnością do 1dnia. Najlepiej jednak sprawdziło się sprawdzanie na stronie operatora, logując się do swojego konta, ile tych danych jeszce jest... Ale żeby nie było tak różowo, to trzeba wiedzieć, że najwyraźniej inforrmacje takie są BARDZO BARDZO SZKODLIWE! w mniemaniu operatora rzecz jasna, bo po co klient ma wiedzieć, że zużywa na tyle mało, że warto wykupić mniejszy abonament, niż płaci się do tej pory... Tak przynajmniej myślę... Dlatego, np. w Plusie, jeśli masz wykupiony abonament, to jedyną możliwością sprawdzenia, jest wysłanie sms-a (odpłatnie!) z modemu, lub np. po przełożeniu karty do zwykłego telefonu. Skoro sms ma być wysłany z modemu, to tylko gdy ten modem jest podłączony bezpośrednio do komputera, a nie do routera, czyli duża, a nawet bardzo duża upierdliwość. W moim przypadku, router z modemem, znajduje się w dość niedostępnym miejscu, na strychu, blisko dachu, a dlatego tak daleko, bo do modemu podłączona jest antena, gdyż nadajnik 3G jest o ponad 12km od miejsca w którym to wszystko jest zamontowane (notabene działa doskonale z szybkościami przeciętnie 1,5 - 2 megabita), w innym miescu z kolei ma to zamontowane pensjonat w Szczyrku, oferujący nocleg w centrum górskich stacji przy wyciągu Solisko, gdzie za bardzo nie ma infrastruktury, gdzie nikt się na tym nie zna, a fajnie byłoby móc na odległość sprawdzać, czy wszystko jest ok, i działa. Wydzwaniałem wielokrotnie do Plusa w tej sprawie, średnio co 3 telefon trafiał na tyle kompetentną osobę, że dało się przynajmniej rzeczowo porozmawiać. Pytałem np. czy można przekierować wszystkie połączenia przychodzące na tą kartę na inny numer, licząc że to rozwiążę sprawę, i owszem da sie, ale bez sms-ów, a przecież właśnie o nie chodziło, próbowaliśmy z włączniem elektronicznego obrazu faktury, gdzie niby powinno się pojawić coś z licznikiem, ale też nic to nie dało, bo owszem pojawiło się, ale bez pokazania ilości danych, same jakby logowania się do sieci. Na szczęście sprawa rozwiązała się sama, wraz z rozwiązaniem abonamentu, przeszedłem na ofertę na kartę, do karty dopisałem tak zwanego zaprzyjaźnionego użytkownika - inną kartę z sieci plus, i przy jej pomocy sprawdzam ile danego limitu jeszcze zostało. Takiego zaprzyjaźnionego można także dodać dla karty abonamentowej, ale i tak to nam nic nie da, bo abonamentowi wcale tego licznika nie mają (żeby za mądrzy nie byli, jak myślę).

W ofercie Play wystarczy zrobić sobie konto na stronie operatora, dodać swoją kartę, i limit można sprawdzać sobie bez kłopotu,
http://24.play.pl/ - Panel klienta Play
podobnie w przypadku oferty na kartę Orange.

http://www.orange.pl/zaloguj.phtml - Panel klienta Orange
a tak wygląda to po zalogowaniu sie w Plusie
Panel klienta w Plusie
Ery/T-Mobile nie pokazuję, bo mają najsłabszą ofertę na kartę i nie ma sensu porównywać, widocznie zależy im tylko na osiołkach (leniwcach) płacących abonamenty.

Co do programu zliczającego ilość danych na pojedynczym komputerze, to ostatnio używam Networx zamiast Netmeter
http://www.softperfect.com/products/networx/Uwaga na eurorejestr firm lub na firmy stosujące nieuczciwe praktyki w pozyskiwaniu klientów
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-08-11 21:46:27
Pensjonat Gościniec w Szczyrku - kontunuacja prac nad promowaniem i projektowaniem stron www
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O promowanych stronach • 2011-08-10 14:01:39
Znowu słuczka, wypadek drogowy, na Lubelskiej w Radomiu naprzeciwko hotelu, sierpień 2011
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O wypadkach drogowych • 2011-08-08 08:29:42
Pensjonat Noclegi Szczyrk i Hotel Radom przykładem mojego skutecznego promowania stron turystycznych
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O promowanych stronach • 2011-08-03 14:55:48
http://reklamyinternetowe.radom.pl