Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Nowa strona internetowa i promowanie Salonu Fryzjerskiego Prestiż w Radomiu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O promowanych stronach • 2012-05-27 14:28:27
Dziś chciałbym przedstawić kolejny projekt, to strona internetowa, jakie najbardziej lubię, i w jakich najlepiej się specjalizuję, dla małego lokalnego zakładu usługowego. Tym razem jest to Radomski Salon Fryzjerski Prestiż z ul.Szklanej w Radomiu. Dlaczego najbardziej lubię takie małe projekty? Otóż uważam, że stworzenie dużego projektu, wymaga udziału dużej grupy specjalistów. Prawie nigdy nie jest tak, że świetny fotograf, oprócz doskonałych zdjęć, zna dobrze inne zagadnienia związane z projektowanie stron internetowych, i choć bardzo dobre zdjęcia to często trzon strony, i to co decyduje o pierwszym dobrym wrażeniu, to same zdjęcia to za mało. Potrzebny jest jeszcze grafik, dizajnowiec, i na samym końcu informatyk, który potrafi to wszystko przetłumaczyć na bity.
Często jednak się spotyka, że całe studio reklamy, to tylko informatyk, który po trosze jest fotografem, grafikiem itp. Efekty jego pracy jednak przy dużym projekcie, zazwyczaj nie będą oszałamiające, za to taka osoba, która dość dobrze robi wszystko po trochu, powinna być dobrym koordynatorem grupy specjalistów, a i mniejszy projekt jest w stanie, mając co prawda dużo na głowie, wszystkie aspekty i elementy tej całości, ale w mniejszej ilości, zrobić równie dobrze sama jak zespół specjalistów. Dlatego zazwyczaj małe studio,specjalizujące się w taniej reklamie radomskich czy innych firm, przy niewelkim budżecie na reklamę tych ostatnich, świetnie sprawdzi się w takiej małej roli, zaś poważne projekty, kosztujące od kliku tys. zł wzwyż, powinny zostawić innym. Właśnie strona internetowa salonu fryzjerskiego w Radomiu przy ul.Szklanej, które reklamuje się jako dobry fryzjer w Radomiu, jako Galeria Fryzjerstwa i Urody jako fryzjer damsko-męski w Radomiu dla Ciebie, jest dodkonałym tego przykładem.

Mała firma (tak jak i nasza radomska fryzjerka) z natury rzeczy nie ma za wiele po przekazania, świetnie byłoby, by strona miała taki kształt, by mała ilość tekstu, nie budziła wrażenia jakiejś skąpości, ubóstwa treści. Stąd strona w takim układzie z obrazkiem jako tło, sprawdzi się doskonale. Dodatkowo, niezbyt duża ilość tekstu, spowoduje, że przekaz jaki chcemy naszą stroną wytransferować, zyska na znaczeniu. Właśnie ten przekaz jest bardzo ważny, trzeba jeszcze przed zrobieniem strony zastanowić się do czego ma ona nam służyć. Jak sądzę w tym wypadku, ma zachęcić klientów do zatelefonowania, umówienia się na wizytę, zachęcenia do spaceru w okolice salonu, by spojrzeć przez witrynę lokalu, co tam w środku jest, czy sympatycznie, czy warto zajrzeć, zachęcić do skorzystania z usług.

Często spotyka się, że strona jest zrobiona jakoś tak, jakby ktoś chciał edukować klientów, przekazywać jakieś rady na temat fryzjerstwa, urody, mody, ale w sumie nic z tego nie wynika, klient się poradził, popatrzył sobie, nawet mu się strona spodobała, po czym zamknął ją, zapomniał o niej, i nigdy salonu nie odwiedził, nie zostawił swoich pieniędzy w tym zakładzie usługowym, strona nie zarobiła na siebie... A to jest w przypadku działalności komercyjnej główny cel - pieniądze które wydajemy teraz (np. na stronę internetową) muszą się w przyszłości zwrócić z nawiązką. W tym kontekście moim zdaniem ważniejsze jest nie to by strona była piękna, tylko pięknie wyskakująca na czołowych miejscach w internecie, wszędzie tam, gdzie interneuta szuka czegoś co firma ma do zaoferowania. Np. wpisuje fryzjer - wyskakuje Prestiż, wpisuje salon fryzjerski - wyskakuje Prestiż, wpisuje dobry fryzjer w Radomiu - wyskakuje Prestiż. Właśnie tak! Nie że wpisuje Prestiż - i wyskakuje Prestiż, bo tak będzie prawie zawsze, tylko wpisuje coś co ma Prestiż, wcale nie wiedząc że jakiś Prestiż istnieje, i dzieki temu wpisaniu, dowie się że jest taki Prestiż właśnie, który dodatkowo ładnie zachęca go do skorzystania z jego usług, już teraz. Polecam pod rozwagę.http://reklamyinternetowe.radom.pl