Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Dożynki Prezydenckie Spała 2011 zdjęcia foto z imprezy. Jarmark kiermasz regionalny w Spale
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O wszystkim • 2011-09-24 09:21:20
sobota 24 września 2011r.
Dziś rozpoczynają się w Spale Dożynki Prezydenckie! To tradycyjna impreza, której początki sięgają 1927r. gdy po raz pierwszy odbyły się one z udziałem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wtedy Ignacego Mościckiego. Spała była po prostu letnią rezydencją prezydentów, naturalne więc, że w którymś momencie, mając pod nosem jakieś dożynki, prezydent przyjął patronat nad nimi. Pewnie spacerował sobie po rynku, przyszedł obejrzeć imprezę, został zauważony i natychmiast zarzucony prośbami o patronat, wię nie wypadało odmówić... Mogło być też zupełnie inaczej - specjalista od PR to wymyślił i tak zostało... Specjalista PR w 1927r. ? Może tak, może nie.

Wygląda na to, że pogoda dopisze w obu dniach w których zaplanowana jest uroczystość, na 24-25 sierpnia w Spale prognozowana jest słoneczna pogoda bez jednej chmurki, z możliwym minimalnym zachmurzeniem w ciągu dnia, jednak prognozują, że będzie trochę chłodno, w sobotę 16, w niedzielę 19 stopni, ale pewnie w słońcu wcale się tego nie odczuje, lub będzie wręcz cieplej niż by na to wskazywała prognoza.

Wygląda na to, że mogą być kłopoty z poruszaniem się własnym autem, z zaparkowaniem auta, organizatorzy przygotowali parkingi w samej Spale na terenach nadpilicznych, w pobliskim Tomaszowie mazowieckim na Placu Kościuszki, oraz w Inowłodziu na Placu Kazimierza, skąd kursować będą bezpłatne autobusy. W samej Spale poruszanie się samochodami będzie możliwe tylko do godz. 10.30.

Najciekawsza, zarazam najbarwniejsza część imprezy, czyli przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, powinna rozpocząć się około godz. 13.15 zaraz po Mszy Świętej (transmitowana na telebimach na stadionie COS, i w centrum Spały). Na stadionie, na scenie dożynkowej odbędzie się oficjalna część imprezy, wstep wolny dla każdego.

W ciągu całego dnia, można będzie skosztować i kupić różne regionalne produkty i kulinaria, na trwającym Kiermaszu tradycyjnych przedmiotów kulinarnych i Spalskim Jarmarku Antyków i Rękodzieła Ludowego w Aleji Twórców Ludowych.

Jak to dokładnie będzie wyglądało, postaram się opisać jutro, wręcz zostawiam poniżej wolne miejsce na tekst i zdjęcia. Postaram się zrobić naprawdę ciekawe, w dobrej jakości i rozdzielczości i podobnie jak na Air Show w Radomiu, gdzie zdjęcia wysyłałem na serwer bezpośrednio z płyty lotniska w przerwach między pokazami, tak tutaj zamierzam zamieszczać je prawie natychmiast po zrobieniu, bezpośrednio ze Spały, ze stoisk, z przejazdu i ze stadionu. Tak na bieżąco, jak to tylko będzie możliwe.

Zapraszam do oglądania!

niedziela 25 września 2011r.

Niedziela 25 września 2011, Dzień Prezydenckich Dożynek w Spale, powitała nas pięknym słońcem, pogodą jakby zamówioną na taką imprezę. Kto nie wyjechał dostatecznie wcześnie, musiał liczyć się z pewnymi utrudnieniami w
ruchu, ale nie były one zbyt uciążliwe, trochę dookoła, ale dojechałem prawie do samego centrum Spały, nie wpuszczano tylko do ścisłego centrum. Choć zakazy wjazdu stały już na rogatkach, to policjanci kierujący ruchem wpuszczali każdego zmotoryzowanego do centrum. Bardziej w tym wypadku chodziło o to, by ktoś kto chce tylko przejechać przez miasto, nie utknął w nim, bo przejazd "na przestrzał" był zamknięty, ale każdy kto przyjechał na Dożynki jak najbardziej mógł wjechać.

Jakie wrażenia... Mnóstwo ludzi, piękna pogoda, prawdziwy rodzinny piknik w Spale, z akcentami patriotycznymi, regionalnymi, wielka atrakcja. Najpierw Msza Święta, póżniej przejazd na stadion na miejsce uroczystości, potem część artystyczna... taki jest program. Cały czas w centrum Spały trwa jarmark regionalny, mnóstwo różnych stoisk, z żywnością, różnymi przedmiotami, gadżetami, pamiątkami. Można coś zjeść, można coś wypić.... Chodzę oglądam robię zdjęcia.. Kończy się msza, zaraz będzie ciąg dalszy. Przejazd Prezydenckiej Pary odbył się z niewielkim opóźnieniem w stosunku do programu, cały korowód bryczek, różnej wielkości, różnego kształtu i koloru. Najpierw policjnci na koniach, zaraz potem jako gość honorowy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z małżonką, wszyscy wokół machają pozdrawiają, oklaski, głosy uznania, Prezydent chętnie odpowiada na pozdrowienia. W drugiej bryczce podobny aplauz tłumu wzbudza minister Grabarczyk, wraz z każdą następną zainteresowanie coraz mniejsze, a było tych bryczek, powozów konnych co najmniej kilkanaście. Zaraz po powozach orkiestra strażacka, a potem poszczególne biorące udział w uroczystościach, reprezentacje każdego regionu Polski... Mazowsze, Wielkopolska, Lubuskie, Podkarpackie i wszystkie inne...
Na stadionie cóż, przemowy, występy, słowa..
Godzina 14.34 wszycy wstają z miejsc, czapki z głów grają Hymn Polski. Znów słowa, najbardziej utkwiło mi w pamięci zdanie "Bądź dobry jak chleb..."


Pokaz slajdów fotoreportaż ze sporej części imprezy w linku poniżej:
DOŻYNKI PREZYDENCKIE SPAŁA 2011 FOTO ZDJĘCIA REPORTAŻ


Nasi sponsorzy to: Firma z branży opakowaniowej, oferująca Palety Używane i nowe, oraz firma z branży turystycznej, oferująca wyjątkowe, w sercu gór, w beskidach, super noclegi w Szczyrku z wyżywieniem w pensjonacie położonym w górskim parku krajobrazowym, blisko szlaków turystycznych, czy to pieszych czy rowerowych, i blisko wyciągów narciarskich. Polecamy.

http://reklamyinternetowe.radom.pl