Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Promowanie... nadal Hotel Astor Radom, Elemelek na pozycjonowanie musi poczekać
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O wszystkim • 2011-06-23 21:09:18
Nadal zajmuję się stroną hotelu i restauracji Astor w Radomiu, która na dobre zaindeksowała się w google, bo o ile poprzednio przy próbie sprawdzenia daty tego zaindeksowania, pojawiał się komunikat o braku obrazku w cache (w keszu) google, to teraz już jest i pokazuje ładną datę 18 czerwca 2011. Taka data odwiedzin robota googla na naszej stronie, to dość istotna informacja, mówiąca nam wiele o jakości naszej strony, i o tym czy jest przez takiego robota traktowana jako atrakcyjna, warta szybkiego powtórnego odwiedzenia. Nie każdy wie, że każda strona internetowa, aby zaistnieć w google, musi być odwiedzona przez specjalnie przez nich wysłanego robota internetowego, tzw. pajączka. Roboty takie nieustannie szperają po stronach internetowych, przeglądając króciutko zawartość każdej, po to by po bardzo krótkim czasie liczonym w sekundach, przenieść się do zupełnie innej, obcej, następnej strony. Roboty mają bardzo bardzo dużo stron do przejrzenia, i wiedząc o tym, starają się maksymalnie szybko przeglądać daną stronę. Jeśli coś im w tym przeszkadza, np. strona ładuje się wolno, lub ma wadliwą konstrukcję, która powoduje że robotowi trudno się ją przegląda, to robot daje sobie z nią spokój zostawiając ją na następny raz, i idzie indeksować inną stronę. Tak niezindeksowana wcale, albo tylko częściowo strona, oczywiście będzie wyświetlać się na gorszych pozycjach w wyszukiwarce, niż gdyby wszystko odbyło się sprawnie, tak jak należy. Dlatego trzeba zadbać, aby robot miał maksymalnie proste zadanie, by nic nie przeszkadzało mu w pracy, by po prostu strona była zoptymalizowana dla robota google (mówiąc prościej, strona powinna być zoptymalizowana pod kątem działania wyszukiwarek). Jeśli tego nie zrobimy, to robot po prostu nas "oleje" i pójdzie sobie gdzie indziej, a na jego powrót czasem i miesiąc trzeba poczekać.
Właśnie czas ponownych odwiedzin robota, jest bardzo ważną sprawą w kwestii zmiany pozycji strony w wyszukiwarce. Praktycznie nie ma mowy o zmianie, dopóki robot nas nie odwiedzi ponownie. Każde takie odwiedziny, to od razu zmiana pozycji. Słabe, lub nie zoptymalizowane strony, robot może odwiedzić np. dopiero po dwóch miesiącach od ostatniej wizyty, co oznacza, że trzeba bite 2 miesiące czekać na jakąś zmianę. Nawet jeśli postaramy się o jakieś poprawki na stronie, o polepszenie zawartości, która jak sądzimy będzie skutkować poprawą pozycji, to i tak przekonamy się o tym dopiero przy następnych odwiedzinach robota, które jak już pisałem mogą być w przypadku marnie zarządzanej strony dość rzadkie.
Możemy być zmyleni troszkę faktem, że możliwe są drobne zmiany pozycji naszej strony, sugerujące, że robot już nas odwiedził, ale to nieprawda, bo drobne zmiany często wynikają ze zmiany pozycji innych stron, przez co automatycznie my się przesuwamy w górę lub w dół w wykazie. Np. jeśli nasza strona była na 15-tym miejscu, robot ma nas odwiedzić za miesiąc, a my nagle znajdujemy się na 14-tej pozycji, to najprawdopodobniej dlatego, że strona która do tej pory była na miejscu wyżej od nas, została zindeksowana, i przesunięta np. na 20-te miejsce, przez co ustąpiła nam swoje miejsce. W ten sposób pomimo, że nic na naszej stronie się nie działo, zmieniła ona swoją pozycję. Tak samo jednak jak ktoś może ustąpić nam miejsca, tak ktoś może wskoczyć przed nas, przesuwając nas w rankingu niżej.

Podsumowując moje rozważania, chciałem przekazać, że liczy się nie tylko samo pozycjonowanie stron internetowych Radom - równie ważne jest odpowiednie przygotowanie, (tak jak dobry podkład w malowaniu przed właściwym malowaniem), optymalizacja strony internetowej pod kątem działania wyszukiwarek - co było pierwszym moim działaniem w przypadku promowania, pozycjonowania strony internetowej wspomnianego na początku radomskiego hotelu Astor, ale też w przypadku następnych stron związanych z turystyką, podróżami, stronami hoteli i pensjonatów, jak w przypadku np. strony http://www.gosciniec-szczyrk.pl, obiektu turystycznego w górach w Szczyrku... ale o tym już następnym razem...

Poniżej zdjęcia które troszeczkę "podrasowałem" na potrzeby pozycjonowania - pierwsze stworzyłem od zera, na podtawie tylko zdjęcia z logo firmy, zaś do drugiego, które pierwotnie było zwykłym zdjęciem bez żadnych dodatkowych informacji, dołożyłem firmowe logo i teksty. Może być, prawda?
http://reklamyinternetowe.radom.pl