Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Pensjonat Noclegi Szczyrk i Hotel Radom przykładem mojego skutecznego promowania stron turystycznych
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O promowanych stronach • 2011-08-03 14:55:48
Wspominałem poprzednio o rozpoczęciu przeze mnie promowania strony internetowej pensjonatu Gościniec Salmopolski w Szczyrku. Mogę już zdać relację, jak po zaledwie jednym tygodniu moich działań zwiększyła się obecność różnych informacji o nim w internecie, jak poprawiła się pozycja w wyszukiwarce. Pisałem poprzednio, że najważniejsze dla nich hasła to noclegi Szczyrk - rezerwacja noclegów w Szczyrku, pensjonaty Szczyrk i pensjonat szczyrk, że były to miejsca 30 i 25, a w tej chwili jest to miejsce odpowiednio 14 i 12, można więc powiedzieć, że poprawa wyniosła 100%, i to w tak krótkim czasie. Jednakże widzę już, na podstawie tego jak zmieniają się inne pozycje, i jak to wszystko wygląda, że sprawa nie będzie prosta. Ja jednak lubię wyzwania, i postaram się zrealizować to zlecenie jak najlepiej. Dodatkowo prawdopodobnie bedę realizował jeszcze inne projekty dla tej firmy, znalezienie odbiorców, takich jak sklepy monopolowe, hurtownie alkoholu, punkty gastronomiczne i restauracje, dla produkowanej przez nich wódki regionalnej (z region beskidzkiego, beskidy - trunki regionalne takie jak: macidula, kurwica, kurnwica, warzonka, miodonka, przepalanka Burego, wykonanie prostej strony wodkiregionalne.pl, oraz drugiego projektu, wypromowanie lokalnej atrakcji turystycznej w Szczyrku - Szlaku Harnasi (Szlak Harnasia), takiej rekonstrukcji istniejącego szlaku górskiego, by uatrakcyjnić go przybliżając turystom historię dawnych beskidzkich zbójników - harnasi właśnie. Na szlaku znajdą się drewniane rzeźby, opisy i inne atrakcje.
Mam nadzieję, że wszystkie te działania będą wymagały długiej współpracy, która obejmie swoim czasokresem także miesiące zimowe, bo oznaczać to będzie, że będę mógł połączyć pracę z aktywnym wypoczynkiem na nartach. Ostatnio rzadko wyjeżdżałem w góry na narty, pewnie z lenistwa, jednak tłumacząc to sobie brakiem czasu, dużą ilością pracy, chęcią zaoszczędzenia, w końcu narty tanim sportem nie są, a tak nie będzie wymówek, praca w miejscu wypoczynku i o to chodzi :) Jest to o tyle pewne, że dla takich górskich pensjonatów, zupełnie inaczej trzeba patrzeć na promocję w miesiącach letnich, i inaczej w miesiącach zimowych, i moja pomoc okaże się pewnie niezbędna, żeby nie powiedzieć bezcenna ;) W przypadku takiego pensjonatu w turystycznej miejscowości, jaką niewątpliwie Szczyrk jest, jest bardzo duża konkurencja w branży hotelarskiej, pobytu i miejsc noclegowych. Takich miejsc, właścicieli ośrodków czy pensjonatów, chętnych do zaproszenia turysty właśnie do siebie, są setki. Wiem doskonale, bo sam osobiście w Szczyrku odwiedziłem przynajmniej dwadzieścia z nich, oczywiście mieszkając tam przy okazji wcześniejszych (od lat) wyjazdów na narty, przez co najmniej kilka dni w każdym. Dlatego myślę że miejsce w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w wyszukiwarce jest dla takiego pensjonatu perfekcyjne, i nawet druga dziesiątka, czyli druga strona wyników, zła nie jest.

Każdy pensjonat, hotel, czy kwatera w takiej miejscowości turystycznej, ma swoje dobre i złe strony. Ci którzy oferują noclegi w centrum, zachwalają że turysta ma u nich blisko do centrum, ci którzy mają miejsca noclegowe oddalone od centrum, zachwalają, że u nich jest z dala od zgiełku, gwaru, że jest cicho i spokojnie. I jedni i drudzy mają rację, chodzi o to by przekonać, że to co właśnie oni oferują jest dla turysty w tej chwili najlepsze. Dużym atutem jak uważam Gościńca Salmopolskiego, czego nie mają inne pensjonaty, oferujące wygodne noclegi w Szczyrku, jest położenie bardzo blisko dużych kompleksów wyciągów narciarskich. Pensjonat leży na samym skraju i tak bardzo rozciągniętego Szczyrku, już dość wysoko, bo na wysokości 740m npm, dzięki czemu, w przypadku częstych ostatnio ciepłych zim, prawie pewne jest że będzie tu leżał śnieg. Bardzo blisko jest do najwyżej położonego kompleksu wyciągów Salmopol, w linii prostej 400metrów, zaś do stacji narciarskiej Białe Krzyże, gdzie najwcześniej zaczyna się, i najpóźniej kończy sezon narciarski, w linii prostej (ale pod górę :) jest tylko 1,48km (od Baru w Gościńcu, do Baru w Białych Krzyżach ;) - sprawdzone linijką w google earth). Pensjonat leży praktycznie już w górach a nie w mieście, dlatego widoki, powietrze i bliskość szlaków turystycznych czy wyciągów, to główna zaleta pobytu tutaj. Drugą jak myślę jest Sala konferencyjna Szczyrk, możlwe jest wynajęcie sali z wyżywieniem, jest tu doskonała kuchnia, jest tu hodowla pstrąga i jesiotra, świeże ryby i raki prosto z potoku, a nie ze sklepu rybnego, to nieczęsto spotykana zaleta. Dodatkowo oprócz tych kulinarnych i geograficznych zalet, można tu odpocząć bardzo kulturalnie, organizowane plenery rzeźbiarskie, galeria rzeźby, regionalne występy, kapela góralska, spowodują, że znajdzie się tu strawa nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Polecam!http://reklamyinternetowe.radom.pl