Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
Spadek pozycji w wyszukiwarce, dla stron znajdujących się w domenie regionalnej radom.pl
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-12-30 09:09:55
Spadek pozycji w wyszukiwarce, dla stron znajdujących się w domenie regionalnej radom.pl

Ostatnio wiele czasu na forach poświęconych pozycjonowaniu, poświęca się komentowaniu tego co ostatnio stało się z wynikami wyszukiwania, tzw. SERP-ami, stron internetowych znajdujących się w domenach regionalnych. Poświęcę trochę miejsca w kilku najbliższych tematach, temu wydarzeniu, bardzo istotnemu z punktu widzenia skuteczności i trwałości reklamy internetowej.

SERP (Search Engine Results Page) - strona internetowa wyświetlająca listę adresów znalezionych za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Domeny regionalne to oczywiście przede wszystkim domeny z nazwą miejscowości, np. radom.pl waw.pl warszawa.pl bytom.pl, ale też regionu, np. beskidy.pl mazowsze.pl i podobnie. Taka domena, jest średnio 4-krotnie tańsza w utrzymaniu (opłaceniu przedłużenia) niż tradycyjna domena .pl stąd bardzo dużo na nich jest tzw. spamu, śmieciowych informacji, służących najczęściej pozycjonerom, lub innym osobnikom, do manipulowania informacjami w internecie, najczęściej wynikami wyszukiwarek właśnie. Jak już pisałem zadedykuję temu tematowi przynajmniej kilka wpisów, bo rzecz jest warta uwagi, a z racji posiadania przeze mnie kilkunastu domen regionalnych, i do tego opiekując się jeszcze kilkoma takimi, mam już pewne doświadczenia w tej sprawie. Nawet moja własna strona reklamyinternetowe.radom.pl przez jakiś tydzień, była wyrzucona całkowicie z wyników wyszukiwania, po czym wróciła na jeszcze lepszych miejscach niż przedtem, jak sądzę dlatego na lepszych miejscach, bo zabrakło konkurencji która też została wyrzucona, a miała swoje strony poumieszczane w domenie radom.pl

Taką stroną która na pewno była wysoko, a która została relegowana, moim zdaniem niesłusznie, bo to nie jest żaden spam, jest stronka firmy reklamowej, zajmującej się taką fizyczną ciężką reklamą, taką co nawet ciężko jest unieść, bo to tym czy się zajmuje są duże i ciężkie szyldy reklamowe, bannery, kasetony, pylony, tablice reklamowe, grafika na pojazdach, wydruki wielkoformatowe i tym podobne, jest www.vena.radom.pl Okazuje się, że o firmie tej pisałem na blogu już pół roku temu, w temacie o wycenie wartości stron internetowych stąd przypominam sobie, że www.vena.radom.pl była w tym czasie na pierwszym miejscu, w odpowiedzi na wynik wyszukiwania frazy reklama radom. Pozostałe strony, które pojawiały się w odpowiedzi na to hasło, na dalszych miejscach, to były kinsoft.pl add-art.pl i multiagencja.com.pl, zaś moja strona reklamyinternetowe.radom.pl była na 5-tym miejscu. Dziś moja strona jest na miescu trzecim, zaś veny w zestawieniu nie ma wcale, ani na pierwszej stronie, ani na drugiej, czy nawet trzeciej lub czwartej. Jest więc dalej niż na 40-tym miejscu, a jak daleko, to nawet nie chce mi się w tym wypadku sprawdzać, bo to nieistotne jest. Lokalna firma która jest dalej niż na drugiej stronie (miejsca 1-20) po prostu na lokalnym rynku się nie liczy... Jak to wszystko rozumieć, interpretować, no i radzić sobie z tym, w nastepnych tematach niebawem.
Zapraszam wkrótce!

FOTO reklamowe promocja w wynikach wyszukiwarek internetowych, np. grafika google
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-09-11 11:18:14
Obrazki zdjęcia fotografie reklamowe w wynikach wyszukiwarki internetowej - grafika google
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-09-11 11:06:16
Uwaga na eurorejestr firm lub na firmy stosujące nieuczciwe praktyki w pozyskiwaniu klientów
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-08-11 21:46:27
Jak ważny jest dobór słów kluczowych - palety euro dla firmy FUREX - palety beczki recykling
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-07-25 22:33:58
Doskonałe miejsca Przedszkola Klub Malucha Radom oraz zlecenie promowania pensjonat-u Szczyrk
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-07-22 23:52:05
Znowu przedszkola w Radomiu i ich pozycjonowanie oraz utworzenie na sprzedaż strony opiekanaddziecmi.radom.pl
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-07-17 23:34:24
Wycena stron internetowych w Radomiu, jak pozycjonowanie wpływa na wartość witryny, przykładem reklamy, beczki i elemelek
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-07-12 22:09:28
Niespodzianka z Page Rank strony ReklamyRadom oraz fajne Beczki metalowe jako następne wyzwanie.
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-07-02 23:26:08
Nieuczciwe Rejestry Internetowe
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-05-12 14:20:13
Nieuczciwe Rejestry Internetowe - pułapki jakie czyhają na nieświadomych zagrożeń domorosłych domowych pozycjonerów, bądź po prostu ludzi chcących coś zrobiś samemu bez pomocy fachowca.
Co to jest pozycjonowanie, jak dobrze pozycjonować
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O pozycjonowaniu • 2011-04-28 21:55:25
123
http://reklamyinternetowe.radom.pl