Blog AAC Agencji Reklamowej Pozycjonowanie Reklamy

Różne ciekawostki, nie tylko praca, pozycjonowanie stron internetowych, itp...
Szukaj
3G lub 2G Jak zmusić modem do pracy tylko w WCDMA czy EDGE, forum, w jaki sposób, porady, mobilny internet
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O mobilnym internecie • 2011-09-05 10:22:36
W jaki sposób zmusić modem do pracy tylko w trybie 3G (WCDMA , HSDPA)

Czasami istnieje potrzeba zmuszenia modemu do pracy tylko w trybie 3G (WCDMA, HSDPA), dzieje się tak w przypadku gdy w danym rejonie jest słaby, ale wystarczający do zestawienia dobrego połączenia sygnał 3G (np. na 2,3 kreski w aplikacji dostępowej), oraz bardzo dobry sygnał 2G (EDGE). Taka sytuacja skutkuje tym, że modem dość często przełącza się z trybu 3G do 2G, a każde takie przełączenie oznacza zerwanie połączenia z internetem, nie mówiąc już o tym, że praca w 2G do komfortowych nie należy, bo choć deklarowane 237kilobitów wydaje się dość dużą wartością, to jednak w praktyce, z mojego doświadczenia wynika, że rzadko przekracza 150kilobitów, w większości miejsc gdzie pracowałem w 2G, gdzie nie było innej alternetywy, było to przeważnie około 100kilobitów. Może to przydać się szczególnie użytkownikom routerów 3G, którzy mylnie sądzą, że wystarczy taką opcję włączyć w ustawieniach routera. Co prawda w routerze zazwyczaj jest możliwość zaznaczenia opcji "Tylko 3G" tak jest w Edimaxie 3G-6200n, ale zazwyczaj to ustawienie nic nie daje, modem nic sobie z tego nie robi, i nie słucha czego chce od niego router, tylko pracuje po swojemu. Jest na to jednak sposób. W przypadku modemów Huawei (pewnie w innych jest podobnie), wystarczy przy pomocy aplikacji dołączonej przez producenta włączyć na stałe tryb 3G, co trzeba zrobić gdy modem podłączony jest bezpośrednio do komputera/laptopa a nie do routera, po czym okazuje się że modem zapamiętuje to ustawienie, i gdy przełożymy go do routera, będzie pracował właśnie tylko w trybie 3G. Podobnie można włączyć w modemie opcję "GSM Only", wtedy będzie pracował tylko w EDGE lub GPRS, zupełnie pomijając 3G.


Tak wygląda typowa aplikacja, dołączona do modemów firmy Huawei, samoczynnie instalująca się, praktycznie u każdego operatora wygląda podobnie, różni się tylko kolorystyką. Jeśli w twoim modemie nie ma takiej, to możesz spokojnie zainstalować samemu właśnie ją. Jeśli masz modem Huawei, to będziesz mógł się poprzez nią łączyć, nawet jeśli do tej pory używałeś jakiejś innej bardzo fikuśnej, spreparowanej przez operatora, tak abyś myślał że to modem wyłącznie tego operatora i nic innego włączyć na nim nie można.
Można pobrać tę aplikację bezpośrednio na stronie producenta modemu, będziesz miał wtedy z neutralną kolorystyką, i bez natarczywego epatowania cię logiem właśnie operatora.Aby zmienić sposób łączenia się modemu z siecią, tak aby wymusić na nim łączenie się w jakimś konkretnym trybie (np. wprowdzić że tylko przez 3G, pomijając zupełnie EDGE i GPRS), wybieramy z menu - NARZĘDZIA
- OPCJE
- SIEĆnastępnie rozwijamy - TYP SIECIpojawia nam się lista czterech możliwości do wyboru
- Preferowane GSM
- Preferowane WCDMA
- Tylko GSM
- Tylko WCDMA

Co możemy tłumaczyć jako

- Preferowane GSM (łącz się przede wszystkim przez 2G czyli wolny internet, ale jeśli jest dobry sygnał to przełącz się na 3G czyli szybki internet)
- Preferowane WCDMA (łącz się przede wszystkim przez 3G czyli szybki internet, ale jeśli jest słaby sygnał to przełącz się na 2G czyli wolny internetm)
- Tylko GSM (łącz się tylko przez 2G czyli wolny internet - żadna siła nie zmusi mnie go wtedy przełączenia się na szybki 3G - jeśli zabraknie sygnału 2G, to modem po prostu przestanie działać)
- Tylko WCDMA (łącz się tylko przez 3G czyli szybki internet - żadna siła nie zmusi mnie go wtedy przełączenia się na wolny 2G - jeśli zabraknie sygnału 3G, to modem po prostu przestanie działać)

Wybieramy - Tylko WCDMA, robimy Zastosuj i OK, i od tej pory modem będzie łączył się wyłącznie przez 3G czyli szybki internet, nawet jeśli przełożysz go potem, nawet nie od razu tylko np. za tydzień, do innego urządzenia, czy innego komputera lub laptopa. Ciągle będzie tak jak ustawiłeś poprzednio, dopóki tego znów nie zmienisz.Wypróbuj sam!


Mobilny internet i dlaczego tak trudno sprawdzić pozostały limit - licznik transferu
Opublikowany przez Andrzej w kategorii O mobilnym internecie • 2011-08-14 17:18:11
http://reklamyinternetowe.radom.pl